استمرار نظارت بر عملکرد اصناف در ایام شیوع کرونا

استمرار نظارت بر عملکرد اصناف در ایام شیوع کرونا

انتشار : ۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۹ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس اجتماعی - مدیرروابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا و الزام اصناف به رعایت پروتکل‌های بهداشتی ۷۹ مورد از اماکن و مراکز سنندج بازدید شده است.

 آرزو فلاحی اظهار کرد: در راستای بررسی رعایت پروتکل های بهداشتی، مقابله با ویروس کرونا و فاصله گذاری اجتماعی طی سه روز گذشته ۷۹  مورد از اماکن و اصناف سنندج در قالب ۱۸ اکیپ بازرسی مورد بازدید قرار گرفته است.

وی بیان کرد: طی این بازدیدها از ۱۴ اداره دولتی بازدید و برای اداراتی که موازین بهداشتی را رعایت نکرده اند سه اخطاریه صادر شده است.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، در ادامه از صدور ۱۳ مورد اخطاریه ۲۴ ساعته جهت اماکن، مراکز و پلمپ یک واحد از این اصناف در سنندج خبرداد.
دکتر فلاحی خاطرنشان کرد: در مدت زمان یاد شده ۳۸۶ نفر تماس اولیه و همچنین ۳۱۲ نفر که تماس ثانویه با فرد مبتلا به کرونا داشته اند، تحت قرنطینه و از نظر علایم پی گیری شده اند.
وی با بیان اینکه حدود ۱۵ هزار نفر در سه روز اخیر از لحاظ بیماری کرونا در سنندج غربالگری شده اند، اضافه کرد: تعداد ۵۸۳ نمونه گیری از نظر کرونا ویروس در مراکز سرپایی این شهر انجام و ۶ اکیپ اطلاع رسانی با همکاری سمن ها در نقاط مختلف شهر بر رعایت پروتکل های بهداشتی، مراجعه به سایت سلامت و پاسخدهی به سامانه ۴۰۳۰ تاکید کرده اند.

این مقام مسئول از بازدید اکیپ بهداشت محیط سنندج از پنج مکان تهیه مواد غذایی در مسیر جاده صلوات آباد، بررسی پروتکل های بهداشتی و تذکرات لازم مبنی بر رعایت این موازین خبر داد و گفت: هر کدام از مراکزی که اصول بهداشتی را رعایت نکنند پلمب خواهند شد.

 فلاحی به بازدید از مراکز تهیه و عرضه مواد غذایی،تعدادی از رستوران ها، کارگاه شیرینی پزی، مغازه های بستنی و آبمیوه فروشی و برخی مهمانپذیرهای سطح شهر سنندج اشاره کرد و گفت: تعدادی از بانک ها و اداره پست سنندج مورد بازدید قرارگرفت و آموزش های لازم در خصوص مقابله با کرونا و همچنین لزوم فاصله گذاری اجتماعی در بین مراجعین و استفاده از سیستم نوبت دهی اشاره شد. 
وی  آموزش فاصله گذاری اجتماعی، آموزش به متصدیان در خصوص رعایت بهداشت فردی و محیط کار از جمله استفاده از دستکش، روپوش، کلاه و نصب تهویه مناسب در محل کار را از دیگر موارد مهم و ارائه شده طی این بازدیدها به اماکن برشمرد و گفت: معرفی فرد دارای علائم و ممانعت از کار کردن وی، گندزدایی و ضدعفونی کردن اجسام و سطوح در محل کار از جمله موارد بسیار مهم و عنوان شده به کارفرمایان در مراکز است.
/

منبع : خبرگزاری ایسنا

بیشتر بخوانید