سود و زیان یووه و بارسادر معاوضه آرتور و پیانیچ

سود و زیان یووه و بارسادر معاوضه آرتور و پیانیچ

انتشار : ۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۳ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس ورزشی - دو باشگاه بارسلونا و یوونتوس معاوضه آرتورملو را با میرالم پیانیچ تایید کردند و با پایان فصل به صورت رسمی هر دو بازیکن در تیم‌های جدید شان جا به جا خواهند شد.

به نقل از  اسپوتنیک، دو باشگاه بارسلونا و یوونتوس، بر سر انتقال «آرتور ملو» با مبلغ ۷۲ میلیون یورو و ۱۰ میلیون متغییر به توافق رسیدند و قرار است در ازای ۶۰ میلیون از این مبلغ پیانیچ راهی نیوکمپ شود.

در این گزارش به بررسی سود و زیان این معاضه می پردازیم تا ببینیم در این معامله کدام باشگاه سود و کدام باشگاه ضرر کرده است.

در شرایطِ مالی که بارسا دارد، فروش آرتور با مبلغ بالاتر از ۷۰ میلیون و جذب هافبک توانا و باتجربه چون پیانیچ با ۶۰ میلیون یورو، قطعاً به سود این باشگاه خواهد بود.

آمدن پیانیچ به بارسا که که ۳۰ سال سن دارد و رفتن بازیکن جوان و ۲۳ ساله به یوونتوس بزرگ ترین ضرر بارسا این معامله محسوب می شود.

آینده دو بازیکن با توجه به سن و سال شان مشخص است، آرتور با توجه به توانایی هایی که از خودش نشان داده است، می تواند در چند سال آینده به یکی از بهترین هافبک های جهان مبدل شود. در حالی که پیانیچ در یکی دو فصل دیگر همانند راکیتیچ به نیمکت نشین در این تیم مبدل خواهد شد و این تیم از این لحاظ ضرر کرده است.

بارسا اما از لحاظ فیزیکی و میزان مصدومیت برنده این انتقال است و ملو بازی های زیادی را به همین دلیل از دست داده است، در حالی که پیانیچ تنها سه بازی را به دلیل مصدومیت از دست داده است.

میزان گلزنی هر دو بازیکن یک سان است و هر دو باشگاه با توجه به این که پُست بازی هر دو بازیکن هافبک است، امید چندانی به این امر از سوی آن ها ندارند.

پیانیچ اما در کارهای تدافعی نسبت به آرتور فعال تر است، چیزی که بارسلونا به آن شدیداً نیاز دارد و این می تواند به بوسکتس و خط دفاعی این تیم کمک زیادی کند.

منبع : همشهری آنلاین